2018 lexus lfa hero

6.08.2018

WYJĄTKOWY LEXUS LFA PODCZAS WYŚCIGU 24 HOURS OF SPA

Zespół Emil Frey Lexus Racing zadebiutował w legendarnym wyścigu wytrzymałościowym Total 24 Hours of Spa. W jego 70. edycji rozgrywanej 28 i 29 lipca wystawił dwa Lexusy RC F GT3.
Zespół stanął do wyścigu, mając na koncie szereg dobrych wyników ze swojego pierwszego pełnego sezonu serii Blancpain GT. Jednym z nich było spektakularne zwycięstwo w piątej rundzie mistrzostw, rozgrywanej na torze Circuit Paul Ricard we Francji.

Dobre rezultaty przyniosły również niedawne próby na torze Spa Francorchamps, arenie wyścigu Total 24 Hours of Spa. W czasie sesji testowej wypróbowano różne ustawienia auta, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.
Zespół wykorzystał także doświadczenie i wiedzę zdobyte podczas udanych ubiegłorocznych startów na torze Spa Francorchamps. Wtedy po raz pierwszy w historii model RC F GT3 zdobył pole position i wygrał wyścig serii International GT Open.

Szef zespołu Lorenz Frey powiedział, że znakomite wyniki testów, podczas których Lexus RC F GT3 sprawował się bardzo dobrze na wymagającym, siedmiokilometrowym torze, nastroiły zespół optymistycznie. „Biorąc pod uwagę, że tor Spa ze swymi szybkimi zakrętami bardzo dobrze odpowiada naszym Lexusom RC F GT3, możemy się spodziewać dobrych wyników”, przyznał. „Spa to jeden z najtrudniejszych wyścigów klasy GT3 rozgrywany na prawdopodobnie najbardziej spektakularnym torze na świecie. Nie możemy się doczekać naszego debiutu w 24-godzinnym wyścigu, w którym wystawimy Lexusa”.
 
 
 
 
        text space quote
        2018 lexus lfa portrait

SPA TO JEDEN Z NAJTRUDNIEJSZYCH WYŚCIGÓW KLASY GT3 ROZGRYWANY NA PRAWDOPODOBNIE NAJBARDZIEJ SPEKTAKULARNYM TORZE NA ŚWIECIE. NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ NASZEGO DEBIUTU W 24-GODZINNYM WYŚCIGU, W KTÓRYM WYSTAWIMY LEXUSA.

Lorenz Frey, szef zespołu
Za kierownicami dwóch samochodów RC F GT3 zespołu Emil Frey Lexus Racing zasiedli doświadczeni kierowcy, w tym Stéphane Ortelli z Monako, wcześniejszy zwycięzca wyścigów 24 Hours of Spa i 24 Hours of Le Mans.
 
 
 
 

LFA ART CAR

 
Aby uświetnić to wydarzenie i dziesięciolecie swej wyczynowej serii F, Lexus zaprezentował w Spa unikalny model LFA Art Car. Jego barwy, zaprojektowane przez portugalskiego artystę Pedro Henriquesa, łączą charakterystyczne linie kultowego supersamochodu Lexusa, modelu LFA, z organicznym wzorem wyrażającym ruch i ciągłą ewolucję.
„Tworząc tę grafikę, inspirowałem się wszechobecną we współczesnym świecie płynnością, gdzie wszystko jest w bezustannym ruchu i trudno cokolwiek zatrzymać”, wyjaśnia Pedro. „Linie rysunków odzwierciedlają uczucie ciągłego przemieszczania się, związane z postępowym życiem. Aby uzyskać organiczne wrażenie, użyłem ręcznie zaprojektowanych elementów o płynnych liniach, rozmieszczonych na całym nadwoziu. W ten sposób chciałem pokazać samochód jako obiekt podlegający ciągłej ewolucji”.
 
 
 

CHCIAŁEM POKAZAĆ SAMOCHÓD JAKO OBIEKT PODLEGAJĄCY CIĄGŁEJ EWOLUCJI.

Pedro Henriques
 
 
 
Lexus kultywuje pasję do sztuki i wzornictwa, czego wyrazem są coroczne wystawy prezentowane podczas imprezy Milan Design Week. Tego lata Lexus otworzył także czasową wystawę UX Art Space w Lizbonie prezentującą prace różnych artystów, w tym Pedro Henriquesa.