AKTUALNOŚCI LEXUSA

ŚWIATOWA PREMIERA KONCEPTU LF-30 ELECTRIFIED – LEXUS PRZEDSTAWIA SWOJĄ WIZJĘ ELEKTRYFIKACJI

TOKIO, JAPONIA (23 PAŹDZIERNIKA 2019)
Zgodnie ze swoją dewizą, aby dostarczać użytkownikom nowych, niesamowitych wrażeń, Lexus prezentuje „Lexus Electrified”, swoją wizję nowej generacji zelektryfikowanych pojazdów. Jej zapowiedzią jest Lexus LF-30 Concept, którego światowa premiera odbyła się podczas 46. Tokyo Motor Show 2019.

Od chwili powstania w 1989 roku, Lexus stara się dostarczać swoim klientom innowacyjnych, niesamowitych wrażeń z korzystania z produktów marki, odwołujących się do wszystkich pięciu zmysłów. Od czasu wprowadzenia modelu RX 400h w 2005 roku, Lexus stał się światowym pionierem technologii elektryfikacji, takich jak dwustopniowa przekładnia redukcyjna i wielostopniowy układ hybrydowy, wykorzystujący technologię, aby zapewnić doskonałe osiągi i bezpośrednie wrażenia z jazdy, charakterystyczne dla pojazdów hybrydowych Lexusa.

Celem przedstawionej dziś wizji „Lexus Electrified” jest znaczne zwiększenie osiągów, precyzji prowadzenia, kontroli i przyjemności z jazdy – nawet gdy mobilność w naszym społeczeństwie wciąż się zmienia, wraz z postępującą autonomizacją jazdy i elektryfikacją pojazdów.

Przywołując oryginalną, prawdziwą radość z jazdy, Lexus rozwija nową, zaawansowaną kontrolę nadwozia i inne technologie elektryfikacji w celu dalszego zwiększania przyjemności prowadzenia samochodu i chce całkowicie zmienić istotę luksusowych pojazdów przyszłości. Korzystając z doświadczeń w rozwoju najważniejszych technologii, stosowanych w popularnej gamie swoich benzynowo-elektrycznych hybryd (w tym modułów zarządzania akumulatorami, sterowania mocą i silników elektrycznych), Lexus dąży do stworzenia pojazdów, którymi ludzie nie tylko będą się interesować i pasjonować, lecz mogą czuć do nich przywiązanie – myśleć o nich jako partnerach, umożliwiających przeżywanie im tego, co w ich życiu najlepsze. Japończycy oddają to uczucie słowem Aisha, czyli „ukochany samochód”.

Aby osiągnąć ten cel, Lexus planuje zaprezentować swój pierwszy samochód elektryczny (BEV) w listopadzie 2019 roku. Jest to odpowiedź na potrzeby różnych regionów świata na rozwój napędów hybrydowych (HEV), hybryd plug-in (PHEV), napędów elektrycznych na baterie (BEV) i na ogniwa paliwowe (FCEV). Podążając dalej tą drogą, Lexus planuje rozbudowę oferty zelektryfikowanych pojazdów – w ciągu najbliższej dekady wprowadzi swoją pierwszą platformę dedykowaną modelom hybrydowym plug-in PHEV i w pełni elektrycznym BEV. Do 2025 roku zostaną zelektryfikowane wszystkie modele Lexusa, a celem marki jest, aby nisko- i bezemisyjne wersje uzyskiwały wyższe wyniki sprzedaży od konwencjonalnych odmian spalinowych.

Oprócz LF-30 Electrified, na Tokyo Motor Show zostanie zaprezentowany „Lexus Senses Theatre” („Teatr zmysłów Lexusa”) – przestrzeń, w której będzie można doświadczyć jakości Lexusa oddziałującej na wszystkie pięć zmysłów. Składa się on z dwóch przestrzeni: audio i wizualnej. W pierwszej sali dźwięk silnika Lexusa LFA stymuluje słuch dzięki nagłośnieniu 3D (360 stopni).
Sala 2 oferuje wizualne wrażenia związane z modelem Lexus LC, który za sprawą mapowania projekcyjnego zmienia swój wygląd w zależności od pory dnia i kąta patrzenia. Wystawa pomaga zrozumieć filozofię Lexusa i jednocześnie dostarcza ciekawych wrażeń dzięki stymulacji sensorycznej.

* 46. edycja targów Tokyo Motor Show 2019 odbędzie się w Tokyo Big Site w strefie nabrzeża Tokio od 23 października do 4 listopada. Dni prasowe są zaplanowane na 23 i 24 października, a premiery na 25 października. Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 25 października do 4 listopada.