Copy of Cook Hero desktop image

LEXUS CREATES: KULINARNE PERSPEKTYWY

CYFROWA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Lexus wprowadza na rynek pierwszą globalną, cyfrową książkę kucharską „Kulinarne Perspektywy”. Stanowi ona część programu opartego na mediach społecznościowych - Lexus Creates. Jako przedsmak publikacji przedstawiamy cztery przepisy na wyjątkowe dania stworzone przez szefów kuchni będących kulinarnymi partnerami Lexusa.

    Cook 3 picture imag

NIGIRI Z WOŁOWINĄ

Sachie Nomura urodziła się w japońskim Aichi, ale od dwudziestu lat mieszka w Nowej Zelandii. Na co dzień jest edukatorem kulinarnym i ambasadorem washoku (tradycyjnej kuchni japońskiej). Beef nigiri to danie główne, w którym tradycyjną, surową rybę zastąpiła pieczona na węglu wołowina. To połączenie smakowicie łączy tradycje kulinarne Wschodu i Zachodu. Daniu towarzyszą szparagi z czarnym sezamem według przepisu Nomury.

    Cook 2 desktop

KEEMA CURRY

Szefowie kuchni Takeshi Fukuyama i Gaggan Anand wymyślili na nowo keema curry, proponując własną interpretację tej pochodzącej z Indii potrawy. Danie cieszyło się uznaniem podczas lokalnego programu kulinarnego DINING OUT with LEXUS, którego goście byli zapraszani na posiłek w tajnej lokalizacji na świeżym powietrzu, ujawnianej po przyjeździe na miejsce zbiórki.

    Cook 1 desktop

KLOPSIKI DROBIOWE

Klopsiki drobiowe to przystawka inspirowana tradycyjnymi japońskimi technikami, nowoczesną estetyką Melbourne i polityką zero waste. Została wymyślona przez Yuta i Sharlin Kobayashi w nowoczesnej restauracji Eazy Peazy, serwującej dania kuchni japońskiej, położonej w samym sercu Melbourne. Osoby odtwarzające to danie zachęcamy do podania go na szaszłyku izakaya, będącym podstawą japońskiej przekąski tsukune.

    cook 4 picture desktop

POMARAŃCZOWE PARFAIT

Gin orange parfait to orzeźwiający deser z antypodów. Tę idealną propozycję na ciepłe letnie dni przygotowali szefowie kuchni Matt Stone i Jo Barrett pracujący w restauracji Oakridge w Dolinie Yarra, najstarszym regionie winiarskim australijskiej Wiktorii.