1. Discover Lexus
 2. 79th Venice International Film Festival Opening
Szybka nawigacja
AKTUALNOŚCI LEXUSA

LEXUS NA FESTIWALU FILMOWYM W WENECJI

 • Samochody Lexusa w głównej roli podczas uroczystej inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji — La Biennale di Venezia
 • Lexus już szósty rok z rzędu jest oficjalnym samochodem festiwalu
 • Zupełnie nowy Lexus RX przewodzi w tym roku flocie modeli, które wożą czołowe postacie ze świata filmu, celebrytów i najważniejsze osobistości po weneckiej wyspie Lido  Lexus towarzyszył czołowym postaciom światowego kina, celebrytom i najważniejszym osobistościom na uroczystej inauguracji 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji — La Biennale di Venezia. Luksusowa marka, już szósty rok z rzędu będąca oficjalnym partnerem festiwalu, zaprezentowała się na czerwonym dywanie od najlepszej strony, a w aktualnej gamie modeli wyróżniał się nowy Lexus RX — hybrydowy SUV.

  Wśród gwiazd kina dowiezionych na wieczorną galę zelektryfikowanymi Lexusami, takimi jak UX, NX, RX i ES, znaleźli się Julianne Moore, Regé-Jean Page, Rocio Morales, Catherine Deneuve i Tessa Thompson.

  Wieloletnie zaangażowanie Lexusa we wspieranie festiwalu odzwierciedla wspólne wartości świata kina i motoryzacji. Istotą obu tych dziedzin ludzkiej aktywności jest poszerzanie horyzontów w wymiarze przestrzeni, czasu i doświadczeń. Podobnie jak kino, będące katalizatorem niezapomnianych przeżyć, Lexus stara się wywoływać emocje, odważnie wytyczając nowe ścieżki.

  Także sama Wenecja jest magicznym, inspirującym miejscem. To wyjątkowe miasto pozostawia po sobie cudowne wspomnienia, a jednocześnie nie pozwala zapomnieć o tym, jak ważny jest zrównoważony rozwój.

  „Jesteśmy zaszczyceni, mogąc ponownie znaleźć się w Wenecji i zaprezentować wartości wyróżniające naszą markę”, powiedział Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy. „To prestiżowe i uznane miejsce jest idealną sceną dla premiery nowej generacji Lexusa RX, jednego z naszych najbardziej rozpoznawalnych modeli. Mamy nadzieję, że goście oraz widownia festiwalu docenią styl, jakość i technologię nowego RX, jego ekologiczny kontekst i niepowtarzalne doświadczenia, których jest źródłem”.

  W festiwalowej flocie znalazło się 40 aut, w tym również inne zelektryfikowane modele Lexusa, jak całkowicie elektryczny UX 300e. Będą dowozić gości i najważniejsze osobistości na wydarzenia festiwalowe aż do 10 września, czyli ostatniego dnia imprezy. W tak znamienitym towarzystwie nie mogło oczywiście zabraknąć Lexusa LC 500, naszego flagowego, wielokrotnie nagradzanego kabrioletu.