1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Automatic high beam
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

AUTOMATYCZNE ŚWIATŁA DROGOWE (AHB)

Przełączanie świateł drogowych i mijania to nieodłączna część podróżowania w nocy. Jednak dzięki automatycznym światłom drogowym masz całkowitą kontrolę nad samochodem, a przy tym doskonałą widoczność. System AHB wykrywa inne pojazdy i w razie potrzeby przełącza się na światła mijania. A gdy droga jest pusta, znów włącza światła drogowe.

Dzięki wbudowanej kamerze system AHB dostrzega to, co dla ludzkiego oka długo pozostaje niezauważalne. Automatyczne przełączanie na światła mijania w odpowiednim momencie pozwala unikać oślepiania innych kierowców, a jednocześnie oświetlać drogę maksymalnym strumieniem światła przez możliwie najdłuższy czas. Zapewnia to optymalną widoczność na drodze, ułatwiając dostrzeganie pieszych oraz wszelkich przeszkód.

System ten odciąża kierowcę w sytuacjach ciągłego przełączania świateł. Umożliwia zrelaksowanie się i czerpanie przyjemności z nocnej jazdy dzięki świadomości, że droga jest w pełni widoczna.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ