1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Dynamic radar cruise control
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

DYNAMICZNY TEMPOMAT RADAROWY (DRCC)

Tylko samochód elastycznie reagujący na zmieniające się warunki drogowe może zapewniać komfortowe bezpieczeństwo podczas podróży ze stałą prędkością. Dynamiczny tempomat radarowy pozwala zachowywać odpowiednią odległość od poprzedzającego pojazdu dzięki temu, że hamuje jeszcze zanim zaistnieje ryzyko jakiejkolwiek kolizji.

System DRCC za pomocą zamontowanego na atrapie chłodnicy radaru działającego w zakresie fal milimetrowych i wbudowanej kamery wykrywa jadące z przodu pojazdy, które poruszają się wolniej. W przypadku wykrycia przeszkody samochód automatycznie wytraca prędkość, bez konieczności wyłączania tempomatu. Jeśli nie pozwoli to zapobiec ewentualnej kolizji, system DRCC automatycznie włączy hamulce, a następnie wróci do wcześniejszej prędkości po ominięciu przeszkody.

System DRCC sprzyja podróżowaniu w komfortowych warunkach niezależnie od sytuacji na drodze. Dynamiczny tempomat radarowy działający przy dużej prędkości doskonale sprawdza się w ruchu autostradowym, z kolei system działający przy każdej prędkości pomaga nawet przy jeździe poniżej 40 km/h, zapewniając poczucie bezpieczeństwa w trakcie pokonywania zatłoczonych ulic.

System DRCC odciąża kierowcę, utrzymując za niego odpowiednią odległość od poprzedzającego samochodu. To rozwiązanie nieocenione zwłaszcza w mieście, gdzie niespodziewane utrudnienia w ruchu mogą znacznie utrudnić podróż.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ