1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Lane tracing alert

SYSTEM LTA

Dalekie podróże i nowe trasy wymagają od kierowców maksymalnej koncentracji — i tu z pomocą przychodzi system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu. Zestaw innowacji obejmuje wspomaganie kierowania, system ostrzegania przed zjeżdżaniem z pasa ruchu oraz najnowszy system wspomagania podążania za pasem ruchu. Chronią Cię one przed opuszczeniem pasa ruchu i nieuważną jazdą wynikającą ze zmęczenia, gdy dynamiczny tempomat radarowy jest włączony.

System LDA ustala położenie samochodu na drodze względem znaków poziomych za pomocą kamery. Dzięki temu kierowca jest świadomy przez cały czas sytuacji na drodze, a w razie potrzeby może odpowiednio zareagować.

System LDA zapewnia dodatkowe wsparcie w sytuacjach awaryjnych. Pierwszym objawem zmęczenia lub utraty koncentracji jest niezamierzone opuszczanie pasa ruchu. Modele Lexusa wyposażone w system ostrzegania przed zjeżdżaniem z pasa powiadamiają o tym kierowcę za pośrednictwem sygnałów dźwiękowych i wizualnych, zanim mogłoby dojść do ewentualnego wypadku. Funkcja ta oferuje wiele różnych ustawień czułości i można ją zaprogramować tak, aby idealnie odpowiadała Twojemu własnemu stylowi prowadzenia samochodu.

Modele Lexusa ze wspomaganiem kierowania dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo na drodze, delikatnie korygując tor jazdy tuż przed opuszczeniem pasa ruchu. System wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu został unowocześniony i udoskonalony jako system podążania za pasem ruchu LTA. W nienachalny, ale odczuwalny sposób pomaga kierowcy w utrzymywaniu pojazdu na środku pasa, zwiększając stabilność toru jazdy nawet na łagodnych zakrętach, gdy dynamiczny tempomat radarowy jest włączony.

Wchodzące w skład systemu LDA funkcje pomagają zapobiegać wypadkom wynikającym z przemęczenia lub spadku koncentracji. Dzięki nim chwilowa utrata uwagi nie prowadzi do zaistnienia groźnych sytuacji. Ostrzeżenia wysyłane przez system LDA pozwalają kierowcom zachowywać spokój i pewność, podczas całej podróży.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ