1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Front cross traffic alert
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

SYSTEM OSTRZEGANIA

SYSTEM OSTRZEGANIA O POJAZDACH NADJEŻDŻAJĄCYCH Z KIERUNKU POPRZECZNEGO

Chroń samochód, pokonując ruchliwe skrzyżowania. System ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z przodu wykrywa pojazdy i rowery przejeżdżające przed samochodem i ostrzega o nich kierowcę za pośrednictwem projektora HUD. Włącza też sygnał dźwiękowy, jeśli za moment może dojść do kolizji.

System ten wykorzystuje radar wykrywający ewentualne kolizje boczne z przodem pojazdu, który „dostrzega” pojazdy i rowery oddalone nawet o 50 metrów. To pionierskie rozwiązanie ostrzega kierowcę o innych uczestnikach ruchu za pośrednictwem projektora HUD, wskazując ich położenie na 2 do 4 sekund przed ich przewidywanym przejazdem.

Jeśli jednak kierowca nadal będzie zbliżał się do nadjeżdżających pojazdów, zostanie uruchomiony sygnał dźwiękowy pozwalający mu zdążyć się zatrzymać. Dzięki trzem ustawieniom czułości — umożliwiającym wykrywanie pojazdów z dalekiej, średniej lub bliskiej odległości — system ten można idealnie dopasować do własnego stylu prowadzenia samochodu.

System pozwala szybko i bezpiecznie pokonywać ruchliwe skrzyżowania dzięki lepszej widoczności tego, co dzieje się wokół samochodu. Ostrzeżenia o pojazdach nadjeżdżających z przodu zwracają uwagę kierowcy na jadących rowerzystów i zbliżające się pojazdy, ułatwiając włączanie się do ruchu, podróżowanie w nocy czy jazdę w trudnych, ograniczających widoczność warunkach.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ