1. Nowe samochody
CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY

LEXUS UX 300e

POZNAJ CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA UX 300e

Wyjątkowy charakter pierwszego Lexusa EV (samochodu elektrycznego) daje o sobie znać zaraz po naciśnięciu przycisku „Start” i chwyceniu w dłonie starannie wykonanej kierownicy. Na ulicach w zachwyt szybko wprawia jego dynamiczne, płynne przyspieszenie i pewne prowadzenie. Jak każdy model UX, tak i ten wyróżnia się niebanalnym miejskim wizerunkiem. Wykorzystuje zaawansowany napęd elektryczny zapewniający 150 kW mocy (204 KM) i niemal natychmiastową dostępność 300 Nm momentu obrotowego.

„PO BLISKO DWÓCH DEKADACH WYZNACZANIA KIERUNKU ROZWOJU SAMOCHODÓW HYBRYDOWYCH Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM Z DUMĄ PREZENTUJEMY PIERWSZEGO CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO LEXUSA”.

TAKASHI WATANABE, NACZELNY INŻYNIER MODELU UX

JAPOŃSKIE WZORNICTWO W PARZE Z ELEKTRYZUJĄCĄ DYNAMIKĄ

Kabina nowego Lexusa UX 300e — inspirowana tradycyjnymi japońskimi werandami „engawa” — scala to, co wewnątrz, z tym, co na zewnątrz. Dzięki temu kierowca ma dobre wyczucie nadwozia modelu EV, co znacząco ułatwia manewrowanie w ciasnych miejskich przestrzeniach. Przejrzysty, sprzyjający odprężeniu kokpit zapewnia wygodny dostęp do wszystkiego, co potrzebne, a każdy element sterujący jest w naturalnym zasięgu ręki (samochód ma nawet zaprojektowane oparcie na nadgarstek umieszczone w centralnej konsoli z przyciskami sterowania systemem audio).

ODWAŻNA STYLIZACJA

Od ostro wyeksponowanego grilla Lexusa, poprzez sportową sylwetkę całego pojazdu aż po aerodynamiczne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich — nowy Lexus UX 300e pokazuje, że koncepcję samochodu elektrycznego można zrealizować w śmiały i nowatorski sposób. Otwarte, a zarazem bezpieczne środowisko luksusowej kabiny uwzględnia potrzeby kierowcy. Inspirowane tradycyjnymi japońskimi werandami „engawa”, zaciera granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz.

MISTRZOWIE TAKUMI

Lexus UX 300e jest produkowany w wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, gdzie pod czujnym okiem mistrzów „Takumi” powstają także nasze pozostałe samochody. Dbałość o szczegóły jest widoczna na każdym kroku: od przepięknego, ręcznie polerowanego lakieru przez nieskazitelnie czystą komorę silników elektrycznych aż po skórzane fotele inspirowane tradycyjną japońską techniką haftu „sashiko”. Przed opuszczeniem fabryki każdy Lexus UX 300e jest wielokrotnie sprawdzany pod kątem najdrobniejszych niedoskonałości.

OSIĄGI LEXUSA EV

Podczas jazdy nowy Lexus UX 300e zachwyca zarówno zwinnością, jak i precyzją kierowania. Samochód zawdzięcza to niskiemu położeniu środka ciężkości oraz podwyższonej sztywności wzmocnionego podwozia i modułu akumulatora. Kierowca może w każdej chwili dostosować charakterystykę modelu EV do swojego nastroju za pomocą wszechstronnego selektora trybu jazdy. Albo wybrać jeden z czterech trybów wytracania prędkości, dopasowany do swojego stylu jazdy.

TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

Akumulator litowo-jonowy modelu UX 300e wystarcza na pokonanie nawet 300 km między kolejnymi ładowaniami. Tak świetny wynik to rezultat ogromnego doświadczenia — w końcu od 2004 roku zbudowaliśmy przeszło 1,6 miliona samoładujących się modeli hybrydowych z napędem elektrycznym. Od lat zajmujemy pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych. Oznacza to, że przełomowe rozwiązania techniczne Lexusa — takie jak moduł sterowania mocą, system zarządzania akumulatorem czy sam silnik elektryczny — zostały wnikliwie sprawdzone i przetestowane na dystansie milionów kilometrów.

*Dane WLTP

 

BEZPROBLEMOWA ŁĄCZNOŚĆ

System audio Mark Levinson z 13 głośnikami gwarantuje koncertową jakość dźwięku, a touchpad Lexusa UX 300e umożliwia poruszanie się na 10,3-calowym ekranie nawigacji Lexus Premium Navigation i sterowanie usługami sieciowymi w aplikacji Lexus Link. Intuicyjna w obsłudze aplikacja Lexus Link udostępnia przydatne dla właścicieli samochodów elektrycznych funkcje, takie jak zdalne sterowanie ładowaniem i klimatyzacją czy lokalizator stacji ładowania, gdy zachodzi potrzeba uzupełnienia energii Lexusa UX 300e.

ZAAWANSOWANE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

UX 300e jest wyposażony w pakiet Lexus Safety System+ 2, który obejmuje system ochrony przedkolizyjnej (PCS), system wspomagający podążanie za pasem ruchu (LTA), adaptacyjne światła drogowe (AHB/AHS), asystenta rozpoznawania znaków drogowych (RSA) i dynamiczny tempomat radarowy (DRCC).

ODWAŻNA KONSTRUKCJA CROSSOVERA

Całkowicie elektryczny crossover UX zawiera charakterystyczne elementy designu Lexusa, takie jak firmowa maskownica, wyrzeźbione linie oraz sportową, podobną do modeli coupé, linię dachu. Przednie wyróżniające się światła dzienne są rozmieszczone w motywach strzałek nad eleganckimi 3-projektorowymi  przednimi reflektorami LED, akcentując przypominający literę „L” znak Lexusa.  

ŚWIATOWEJ KLASY RZEMIOSŁO „TAKUMI”

Aby zagwarantować spełnienie światowych standardów rzemiosła, które są znakiem rozpoznawczym każdego Lexusa, model UX 300E budowany jest w naszej wielokrotnie nagradzanej fabryce Kyushu, gdzie nad jakością czuwają najlepsi mistrzowie klasy „Takumi”. Tutaj uwaga na szczegóły widoczna jest wszędzie, od pięknego ręcznie polerowanego lakieru, po montaż całoelektrycznych elementów w tzw. czystym pomieszczeniu.

„LEXUS ZELEKTRYFIKOWANY” DOŚWIADCZENIE JAZDY

Będąc za kierownicą zelektryfikowanego Lexusa stuningowanego do perfekcji przez Yoshiaki Ito, naszego najbardziej doświadczonego kierowcę, znajdziesz ekscytujące nowe doświadczenie z jazdy z atrakcyjnym wyborem czterech trybów zmniejszania prędkości. Żaden szczegół nie został pominięty, Ito-san pomógł nawet opracować elegancki selektor napędu samochodu. 

USPOKAJAJĄCO ELEKTRYCZNY

W celu uzyskania maksymalnej kontroli i większego zasięgu czujniki akumulatorów monitorują napięcie każdej celi i bloku akumulatora, a także temperaturę celi. Akumulatory litowo-jonowe modelu UX 300E wyposażono w zaawansowane systemy chłodzenia i podgrzewania, aby osiągnąć długi i bezproblemowy okres eksploatacji pojazdu.

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA LEXUS SAFETY SYSTEM +

Gdziekolwiek jeździsz nowym Lexusem UX 300E, będziesz pewien, że prowadzisz jeden z najbezpieczniejszych samochodów elektrycznych w historii, wyposażony w najnowszy system bezpieczeństwa Lexus Safety System +, który pomaga zapobiegać kolizjom z tyłu, zjazdom z własnego pasu ruchu i kolizjom z udziałem pieszych. 

GALERIA ZDJĘĆ LEXUSA UX300e

Witamy w świecie niespotykanego komfortu i kunsztu. Ręcznie obszyta skórą deska rozdzielcza, podgrzewane skórzane fotele i swoboda konfiguracji.