1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Adaptive high beam system
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH (AHS)

DOSKONAŁA WIDOCZNOŚĆ

System adaptacyjnych świateł drogowych stanowi rozwinięcie idei automatycznych świateł drogowych. Inteligentnie ocenia sytuację na drodze i reaguje na nią. Zapewnia maksymalne oświetlenie drogi, a jednocześnie nie oślepia innych kierowców, dzięki czemu w nocy podróżuje się z dużo większą przyjemnością.

SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH

System adaptacyjnych świateł drogowych inteligentnie włącza i wyłącza poszczególne diody LED znajdujące się w każdym reflektorze, precyzyjnie kontrolując natężenie światła. Wykorzystuje umieszczoną na samochodzie kamerę do wykrywania świateł innych pojazdów, wyraźnie oświetlając drogę tak, by nie oślepiać kierowców pojazdów jadących z przodu lub nadjeżdżających z naprzeciwka.

Kierowcy mogą więc podróżować nocą w komfortowych warunkach, dysponując maksymalną widocznością i ze spokojnym poczuciem pełnej świadomości tego, co dzieje się na drodze. Ponadto nie muszą już ciągle przełączać się między światłami drogowymi i mijania.

DWUSTOPNIOWY SYSTEM ADAPTACYJNYCH ŚWIATEŁ DROGOWYCH

Dwustopniowy system adaptacyjnych świateł drogowych stanowi udoskonalenie systemu adaptacyjnych świateł drogowych, które umożliwia skuteczniejsze sterowanie oświetleniem. W każdym reflektorze znajdują się 24 niezależnie działające źródła światła LED ułożone w dwóch rzędach. System włącza je i wyłącza, precyzyjnie kontrolując oświetlone i nieoświetlone obszary na drodze. Umożliwia to wygaszenie światła padającego na pojazd z przodu, a jednocześnie oświetlanie drogowskazu nad tym pojazdem.

Za pomocą radaru monitorującego otoczenie przed pojazdem i po jego bokach, system Front Cross Traffic Alert wykrywa innych uczestników ruchu w odległości nawet 50 m. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, system wysyła ostrzeżenie do wyświetlacza Head-up Display, informując o pozycji innych pojazdów na 2 do 4 sekund przed dojściem do potencjalnej kolizji.

Jeśli kierowca będzie kontynuował jazdę w kierunku przejeżdżających pojazdów, włączy się alarm dźwiękowy, aby umożliwić kierowcy zatrzymanie się na czas. Dzięki trzem poziomom czułości: Far (daleki), Mid (średni) i Near (bliski), system Front Cross Traffic Alert można dostosować do własnego stylu jazdy.

Umożliwia to szybki i pewny przejazd przez ruchliwe skrzyżowania, dzięki lepszej widoczności wokół pojazdu. W warunkach szybkiego ruchu drogowego, jazdy nocą lub w innych ograniczonych warunkach widoczności, system Front Cross Traffic Alert zapewnia dodatkowe wsparcie, powiadamiając o rowerzystach lub pojazdach znajdujących się w ruchu.

Zastrzeżenie: W żadnym wypadku nie należy używać systemu bezpieczeństwa Lexus jako alternatywy dla normalnego prowadzenia samochodu, a przed przystąpieniem do obsługi systemu należy zapoznać się z instrukcją. Kierowca jest zawsze odpowiedzialny za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ