1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Blind spot monitor
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

SYSTEM MONITOROWANIA MARTWEGO POLA

System monitorowania martwego pola sprawia, że kierowca jest dużo bardziej świadomy sytuacji na drodze i zawsze w pełni gotowy na kolejny manewr. System ten dostarcza mu precyzyjne informacje o położeniu innych pojazdów, wyostrzając jego zmysły i umożliwiając całkowicie bezpieczną zmianę pasa ruchu.

Jest wyposażony w czujnik radarowy o zasięgu do 60 m, pracujący w zakresie fal quasimilimetrowych, w celu wykrywania pojazdów zbliżających się z dużą prędkością z tyłu sąsiednimi pasami ruchu. Kierowca jest powiadamiany o zbliżających się od tyłu obiektach, dzięki czemu wie o wszystkich poruszających się w pobliżu pojazdach.

Po włączeniu kierunkowskazu w lusterku bocznym na linii wzroku kierowcy podświetlony zostaje obszar, w którym znajduje się przeszkoda. Im lepsza widoczność, tym lepiej można wykorzystywać swoje umiejętności. Zmianie pasów na autostradzie towarzyszy spokojna pewność siebie, ponieważ manewr wykonywany jest w idealnym momencie i przy pełnej świadomości tego, co znajduje się wokół samochodu.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ