1. LBX World Premiere
  2. Multimedia & Safety
Szybka nawigacja

PŁYNNE MULTIMEDIA I SYSTEM INFOTAINMENT KLASY PREMIUM

LBX został wyposażony w najnowszą generację systemu multimedialnego Lexus Link Connect z 9,8-calowym ekranem dotykowym, nawigacją w chmurze, która na bieżąco przekazuje informacje o ruchu drogowym, a także asystentem głosowym Lexus Concierge, który reaguje na komendę „Hej Lexus” oraz rozpoznaje czy mówi do niego kierowca, czy pasażer.

Samochód łączy się bezprzewodowo lub przewodowo ze smartfonami przy pomocy Apple CarPlay® oraz przewodowo za pośrednictwem Android Auto™. LBX, podobnie jak inne nowe Lexusy, daje możliwość aktualizacji systemu multimediów oraz systemów bezpieczeństwa metodą over-the-air bez konieczności wizyty w autoryzowanej stacji dilerskiej.

Opcjonalnie auto może być wyposażone w nagłośnienie zaprojektowane przez firmę Mark Levinson, wyłącznego partnera Lexusa. System premium audio składa się z 13 głośników, w tym subwoofera zamontowanego w klapie bagażnika, dzięki czemu zachowano dużą przestrzeń na bagaże.

INTELIGENTNE BEZPIECZEŃSTWO I WSPARCIE KIEROWCY

LBX ma pełen pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + najnowszej generacji, którego kluczowymi elementami są układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z asystentem skrętu na skrzyżowaniu (ITA), aktywnym tempomatem (DRCC), układem rozpoznawania znaków (RSA) oraz asystentem utrzymania pasa ruchu (LKA). Lexus LBX wyposażony jest też w elektroniczne klamki z systemem zapobiegającym otwarciu drzwi w sytuacji zagrożenia kolizją (SEA), kamerę monitorującą skupienie kierowcy (Driver Monitor), inteligentne czujniki parkowania z funkcją hamowania, system monitorowania martwego pola (BSM) oraz system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA).

Opcjonalnie pakiet systemów bezpieczeństwa można rozszerzyć o system ostrzegania o ruchu poprzecznym z przodu pojazdu (FCTA) oraz system kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor).

Lexus LBX ma też wycieraczki, które równomiernie dystrybuują płyn do spryskiwaczy. To funkcja znana z modeli LS i LC, która poprawia widoczność w trakcie pracy wycieraczek.