1. Discover Lexus
  2. Chopin II
Szybka nawigacja

NAJNOWSZY MODEL LEXUSA ES DLA POLSKIEGO FINALISTY XVIII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO IM. FRYDERYKA CHOPINA.

Najwyżej uplasowany w ubiegłorocznym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina polski pianista otrzymał od Lexus Polska najnowszy model - Lexus ES.

Jakub Kuszlik, który zdobył ex aequo czwartą nagrodę w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim, jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń. Uczestniczył w wielu konkursach pianistycznych, w tym w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zgorzelcu (II miejsce, 2011), w Turnieju Pianistycznym im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I miejsce, 2012), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (II miejsce, 2012) i w Międzynarodowym Konkursie im. M. Moszkowskiego w Kielcach (I miejsce, 2013). Został również laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Hilton Head oraz zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie "Top of the World" w Troms.

W 2017 r. wystąpił z recitalem chopinowskim w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Rok później wraz z orkiestrą Filharmonii Narodowej wykonał koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego. Ma na swoim koncie również wiele występów zagranicznych, m.in. w Niemczech, Norwegii i na Islandii, a także w Japonii i USA.

W ubiegłorocznym Konkursie Chopinowskim zajął IV miejsce i został najlepszym wykonawcą mazurków Chopina.

Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych o międzynarodowej sławie. Marka Lexus to najbardziej prestiżowa marka motoryzacyjna w Japonii, wysoko ceniona na całym świecie. Połączenie geniuszu kompozytora i prestiżu marki Lexus podczas jednego z najbardziej znanych wydarzeń, czyli Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, było więc naturalne.

Współpraca rozpoczęła się w 2009 r., kiedy Lexus został mecenasem festiwalu CHOPIN I JEGO EUROPA. W kolejnych latach marka została również partnerem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Rok 2021 to 13. rok tej współpracy. Marka Lexus przekazała do dyspozycji artystów kilkanaście limuzyn Lexusa, aby zadbać o ich wygodę i bezpieczeństwo.

Samochody przemieszczały się między salami koncertowymi, zapewniając muzykom komfort i skupienie potrzebne przed koncertami. Wygłuszenie wnętrza w kabinie jest tak doskonałe, że zgiełk świata zewnętrznego zostaje praktycznie wyeliminowany, a imponujący sprzęt audio pozwala delektować się czystymi dźwiękami muzyki. Producent zadbał nie tylko o dźwięk - napęd hybrydowy limuzyn Lexusa emituje mniejszą ilość zanieczyszczeń.

Sztuka Chopina jest doskonała i charakteryzuje się pogłębioną ekspresją: nie bez powodu jest nazywany poetą fortepianu. Nie dziwi też, że jest bliski nie tylko Polakom, ale także Japończykom, którzy bardzo cenią jego kompozycje. To właśnie w Japonii ukazuje się pismo „Chopin” poświęcone jego życiu.

Japończycy kochają rzeczy perfekcyjne, dopracowane, są wierni tradycji, ale jednocześnie cenią nowoczesność. Prostota i elegancja, dążenie do doskonałości – te wartości są niezbędne zarówno w muzyce, jak i podczas projektowania samochodów. Twórczość Fryderyka Chopina i dopracowane samochody marki Lexus doskonale więc do siebie pasują.