1. Discover Lexus
  2. Chopin i jego Europa
Szybka nawigacja

PROJEKT SPECJALNY MARKI LEXUS

Tegoroczna edycja festiwalu „Chopin i jego Europa” jest dla Lexusa szczególna. Marka, we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zrealizowała projekt, którego gwiazdą został Bruce Liu, zwycięzca XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Owocem tej synergii jest film reklamowy, będący przestrzenią, w której świat marki Lexus i świat muzyki Fryderyka Chopina przenikają się.

Lexus od wielu lat angażuje się w projekty kulturalne i wspiera artystów na całym świecie. Wyobraźnia, talent, precyzja – to tylko kilka z aspektów łączących płaszczyznę artystyczną i świat motoryzacji. Stąd obecność Lexusa podczas takich wydarzeń jak Milan Design Week, Festiwal Filmowy w Wenecji i, wreszcie, zbliżający się Festiwal „Chopin i jego Europa".

Współpraca z Narodowym Instytutem im. Fryderyka Chopina rozpoczęła się w 2009 roku – wówczas Lexus został partnerem festiwalu „Chopin i jego Europa”, poprzedzającego uroczystości 200. rocznicy urodzin wybitnego pianisty, natomiast w ubiegłym roku marka była oficjalnym partnerem 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – najbardziej prestiżowego konkursu pianistycznego na świecie. Muzyka polskiego kompozytora jest w Japonii niezwykle ceniona, a sam Fryderyk Chopin jest jedną z najważniejszych postaci światowego dziedzictwa kulturowego.

Mecenat Lexusa obejmuje wiele dziedzin sztuki. W tym roku odbyła się kolejna edycja konkursu Lexus Design Award dedykowanego młodym projektantom. Pod okiem największych gwiazd designu wybrani twórcy mieli okazję stworzyć najbardziej innowacyjne projekty prezentowane następnie podczas Milan Design Week

Również Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji – La Biennale di Venezia jest wydarzeniem, któremu Lexus partneruje od wielu lat. A poniewaz świat kinematografii i świat muzyki wspaniale się uzupełniają - zapraszamy na seans filmu reklamowego z udziałem Bruce’a Liu, światowej sławy pianisty i zwycięzcy zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Niech te kilkadziesiąt sekund spędzone z marką Lexus i muzyką Chopina będzie przedsmakiem uczty dla zmysłów, jaką zaoferuje Państwu program sierpniowego festiwalu „Chopin i jego Europa”.