1. Discover Lexus
  2. Lexus announced as the official car of Davis cup by Rakuten finals 2021
Szybka nawigacja

LEXUS OFICJALNYM PARTNEREM MOTORYZACYJNYM FINAŁÓW ROZGRYWEK PUCHARU DAVISA

DAVIS CUP BY RAKUTEN FINALS 2021

To kolejny rok, w którym LEXUS został partnerem zawodów rozgrywanych od 25 listopada do 5 grudnia w Madrycie w Hiszpanii. Mecze fazy grupowej odbywały się także w Turynie (Włochy) oraz w Innsbrucku (Austria).
Lexus ponownie został oficjalnym partnerem motoryzacyjnym finałów prestiżowych, międzynarodowych rozgrywek Pucharu Davisa — Davis Cup by Rakuten Finals 2021, które odbywały się w Madrycie od 25 listopada do 5 grudnia. W ramach współpracy Lexus odpowiadał za transport tenisistów i zespołów reprezentujących 18 rywalizujących ze sobą państw do miejsc zamieszkania podczas trwania rozgrywek. Mecze fazy pucharowej zostały rozegrane także w Turynie we Włoszech oraz w Innsbrucku w Austrii.

Pomiędzy Lexusem i Pucharem Davisa zachodzi autentyczna synergia, przejawiająca się w dążeniu do niezrównanego luksusu oraz oferująca swoim klientom i fanom niezapomniane przeżycia. Zeszłoroczne rozgrywki pucharowe szły w parze z premierą nowego Lexusa NX, który otwiera kolejny rozdział w historii japońskiej marki. Samochód wyznacza nowe kierunki w zakresie projektowania wnętrza i nadwozia, a także oferuje zupełnie nowe napędy, w tym pierwszy w historii Lexusa zelektryfikowany napęd hybrydowy typu plug-in. Poprawa osiągów przełożyła się na lepsze wrażenia z jazdy i poczucie mocniejszej więzi z samochodem. Wszystkim tym udoskonaleniom towarzyszą najnowsze rozwiązania w dziedzinie multimediów i łączności. Nowy NX został również wyposażony w zaawansowane technologie podnoszące poziom bezpieczeństwa i komfortu.
Puchar Davisa jest rozgrywany od 1900 roku. Stanowi on obecnie największe międzynarodowe zawody tenisowe. W minionym roku brały w nim udział zespoły ze 142 państw. Nowy format finałów, w którym o Puchar Davisa rywalizuje 18 najlepszych narodowych reprezentacji, wprowadzono w 2019 roku. Premierową imprezę w Madrycie wygrali Hiszpanie.

Spiros Fotinos, dyrektor Lexus Europe, stwierdził: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że znów wiążemy się z tą słynną imprezą sportową. Puchar Davisa ma unikalny, międzynarodowy format, łączący najlepszych tenisistów i fanów z różnych zakątków świata, a wielu spośród nich jest konsumentami dóbr luksusowych. Jako marka Lexus nie mogliśmy pominąć okazji do tego, by nawiązać z nimi kontakt. Łączy nas wspólna pasja i determinacja, dążenie do doskonałości i zamiłowanie do niesamowitych przeżyć”.

Albert Costa, dyrektor Davis Cup by Rakuten Finals 2021, powiedział: „To wielki przywilej, że podczas turnieju finałowego już po raz drugi mogliśmy liczyć na Lexusa. Impreza odbywa się w trzech krajach, a Lexus prezentuje najwyższy poziom organizacji, obsługi i profesjonalizmu. Jesteśmy pewni, że podobnie jak w 2019 roku, najlepsi tenisiści świata i ich zespoły są zachwyceni tym, co Lexus oferuje im w trakcie rozgrywek”.