1. Discover Lexus
  2. Lexus Announced as the Official Car of the Davis Cup by Rakuten Finals 2022
Szybka nawigacja
ODKRYJ LEXUSA

LEXUS OFICJALNYM PARTNEREM MOTORYZACYJNYM PUCHARU

LEXUS OFICJALNYM PARTNEREM MOTORYZACYJNYM FINAŁÓW PUCHARU DAVISA — DAVIS CUP BY RAKUTEN FINALS 2022

  • Lexus po raz kolejny oficjalnym partnerem motoryzacyjnym turnieju 
  • Finały odbędą się w hiszpańskiej Maladze od 22 do 27 listopada 
  • Mecze fazy grupowej w Bolonii, Glasgow, Hamburgu i Walencji od 13 do 18 września 

 

Lexus został oficjalnie głównym partnerem finałów Pucharu Davisa — Davis Cup by Rakuten Finals 2022 — które będą rozgrywane w szeregu europejskich miast. Turniej rozpocznie się od meczów fazy grupowej, rozgrywanych w Bolonii, Glasgow, Hamburgu i Walencji w dniach od 13 do 18 września. Następnie, od 22 do 27 listopada, w hiszpańskiej Maladze odbywać się będą mecze pucharowe.

Markę Lexus łączy z Pucharem Davisa niezaprzeczalna analogia oczekiwań: zarówno klienci, jak i kibice poszukują niezapomnianych wrażeń i atmosfery luksusu. Zaangażowanie Lexusa w kolejną edycję Pucharu Davisa, jednego z najciekawszych turniejów tenisowych świata, podkreśla związek między energią sportowych emocji a wrażeniami z jazdy elektrycznym lub hybrydowym modelem Lexusa. W tym roku w centrum uwagi znajduje się idea elektryfikacji, stąd podczas turnieju eksponowane będą takie modele, jak mocny hybrydowy RX, NX z hybrydowym napędem plug-in, elektryczny RZ i samoładujący się hybrydowy UX. Mecze w Hiszpanii i we Włoszech będzie obsługiwał Lexus RX nowej generacji, a na meczach w Niemczech i Wielkiej Brytanii zastąpi go Lexus RZ.

Jako oficjalna marka samochodów Pucharu Davisa Lexus będzie odpowiadać za transport tenisistów i zespołów reprezentujących 16 rywalizujących ze sobą państw do tenisowej wioski.

Puchar Davisa jest rozgrywany od 1900 roku, a obecnie stanowi największe międzynarodowe zawody sportowe. W 2021 roku wzięły w nim udział zespoły ze 142 państw. W fazie grupowej 16 zespołów będzie rozgrywać mecze systemem „każdy z każdym” w czterech grupach po cztery zespoły. Dwa zwycięskie zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. W nowym formacie finałów przewidziano 9-tygodniową przerwę między fazą grupową a pucharową. Ambasador marki Lexus, Roberto Bautista, po raz kolejny będzie w turnieju reprezentował swoją rodzinną Hiszpanię.

Pascal Ruch, wiceprezes zarządzający Lexus Europe, skomentował:

„Puchar Davisa to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sportu, z wyjątkowym formatem rozgrywek w miastach europejskich. Najlepsi sportowcy i kibice chcą być blisko siebie i w atmosferze luksusu wspólnie przeżywać to, co ich najbardziej pasjonuje. To między innymi luksus łączy markę Lexus z tenisem, podobnie jak przywiązanie do najwyższej jakości i niezapomnianych wrażeń”.

David Ferrer, dyrektor Davis Cup Finals, powiedział:

„To wielki przywilej, że podczas turnieju finałowego już po raz trzeci możemy liczyć na Lexusa. Tegoroczna impreza odbywa się w czterech krajach, a Lexus pokazuje swój najwyższy poziom organizacji, obsługi i profesjonalizmu. Jesteśmy pewni, że podobnie jak w ubiegłych latach najlepsi tenisiści świata i ich zespoły będą zachwyceni tym, co Lexus zaoferuje im w trakcie rozgrywek”.

 

#DavisCupFinals / @DavisCup

O Pucharze Davisa:

Turniej o Puchar Davisa — Davis Cup by Rakuten — zorganizowany po raz pierwszy w 1900 roku, to największy międzynarodowy pucharowy turniej tenisowy mężczyzn i zarazem największe coroczne sportowe zawody drużynowe. W roku 2022 wezmą w nim udział reprezentacje 143 państw, a mecze będą odbywać się na wielu poziomach, od wydarzeń regionalnych aż po rozgrywki finałowe między najlepszymi zespołami. W tegorocznej fazie grupowej finałów weźmie udział szesnaście zespołów, a mecze tej fazy będą odbywać się od 13 do 18 września w Bolonii, Glasgow, Hamburgu i Walencji. Dwa najlepsze zespoły z każdej z tych czterech grup automatycznie zakwalifikują się do „finałowej ósemki”, która spotka się w Maladze, w dniach od 22 do 27 listopada.