1. Discover Lexus
  2. rx-at-the-venice-film-festival
Szybka nawigacja

LEXUS OFICJALNYM SAMOCHODEM 79. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO W WENECJI

  • Lexus ogłoszony Oficjalnym Samochodem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji już po raz szósty z rzędu
  • W głównej roli na czerwonym dywanie podczas festiwalowych imprez wystąpi zupełnie nowy, ultranowoczesny SUV Lexus RX 
  • Festiwal odbywający się na Lido Di Venezia w dniach 31 sierpnia do 10 września przyciąga światowej sławy aktorów, reżyserów i twórców kina
 
Lexus potwierdza swoje bliskie związki ze światem kina oraz sztuki, pełniąc rolę Oficjalnego Samochodu 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji – La Biennale di Venezia.

Marka Lexus już szósty rok z rzędu jest sponsorem jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie, zapewniając w ten sposób gwiazdorską oprawę włoskiej premierze nowej generacji modelu RX, która odbędzie się podczas trwania festiwalu.

Nowa odsłona Lexusa RX będzie przełomowym wydarzeniem w dziedzinie technologii. RX 500h to pierwsza turbodoładowa hybryda Lexusa zapewniająca ekscytujące osiągi. Komfortowy SUV będzie dostępny również z hybrydą typu plug-in (RX 450+) oraz samoładującym zelektryfikowanym napędem hybrydowym (RX 350h).

„Jesteśmy podekscytowani i dumni z powrotu do Wenecji, gdzie po raz kolejny mamy zaszczyt zaprezentować wartości, które wyróżniają naszą markę” - powiedział Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy.

„To prestiżowa i uznana scena, na której odbędzie się premiera zupełnie nowego RX, jednego z naszych najbardziej kultowych modeli. Mamy nadzieję, że festiwal i jego publiczność docenią design, jakość wykonania, technologię oraz dbałość o środowisko naturalne - wartości, którymi kierowaliśmy się tworząc nowego Lexusa RX".

Podczas festiwalu nowy Lexus RX będzie towarzyszył na czerwonym dywanie twórcom i gościom VIP festiwalu. Wspierany będzie również przez inne modele z gamy Lexusa, w tym całkowicie elektrycznego UX 300e. Aby oddać rangę weneckiego festiwalu we flocie Lexusa nie zabraknie również LC Convertible, wielokrotnie nagradzanego flagowego coupé Lexusa.