1. Discover Lexus
  2. Venice film festival
Szybka nawigacja

LEXUS OFICJALNYM SAMOCHODEM 77. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO W WENECJI

Po raz czwarty z rzędu samochody marki Lexus towarzyszyły aktorom, reżyserom i innym twórcom kina na czerwonym dywanie, a w centrum uwagi znalazła się nowość – ikona stylu i przyjemności z jazdy - LC Convertible. Podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji samochód miał swoją włoską premierę.

Dostarczanie niepowtarzalnych przeżyć i wywoływanie wyjątkowych emocji to wartości, które łączą świat kina i markę Lexus. Niezależnie od tego, czy chodzi o autorski film, czy o samochód Lexusa, kunszt w tworzeniu dzieła, dbałość o każdy szczegół, a przede wszystkim skoncentrowanie się na człowieku to podstawowe elementy, które pozwalają przekazać niepowtarzalne emocje.

Festiwal w Wenecji, święto międzynarodowego kina, był idealną scenerią dla premiery modelu, który łączy najważniejsze wartości marki. LC Convertible, nowy coupe Lexusa, to samochód dopracowany do perfekcji. Wyróżnia się nadzwyczajnym designem oraz troską o każdy detal, z której słynie marka. Dbałość o szczegóły jest widoczna w projekcie i kolorystyce wnętrza, ale również w wytrzymałej, funkcjonalnej konstrukcji oraz wykończeniu składanego dachu.

„W tym roku Lexus ponownie potwierdza swoje związki ze światem filmu, z którym łączy nas wiele wartości – przede wszystkim umiejętność dawania emocji, połączona z kunsztem wykonania produktu i inteligentnym wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii” – powiedział Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy Division.

Jako oficjalny samochód La Biennale di Venezia Lexus miał przywilej towarzyszenia aktorom i twórcom kina w drodze na czerwony dywan. Podczas festiwalu gwiazdy poruszały się wspomnianym LC Convertible, pełną gamą SUVów, luksusowym sedanem ES i flagowym coupe LC. Wszystkie auta wyposażone były w samoładujący zelektryfikowany napęd hybrydowy Lexusa.