1. Discover Lexus
  2. Safety
  3. Pre collision system with pedestrian detection
Szybka nawigacja
BEZPIECZEŃSTWO

SYSTEM OCHRONY PRZEDKOLIZYJNEJ Z WYKRYWANIEM PIESZ

SYSTEM OCHRONY PRZEDKOLIZYJNEJ Z WYKRYWANIEM PIESZYCH (PCS)

Ochrona przedkolizyjna polega przede wszystkim na zapobieganiu kolizjom. Dzięki systemowi ochrony przedkolizyjnej z wykrywaniem pieszych (PCS) możesz zawsze odpowiednio zareagować, bez względu na sytuację na drodze. System ten wykrywa pojazdy i pieszych przed Twoim samochodem i ostrzega o wysokim ryzyku zderzenia czołowego. A jeśli kolizji nie można uniknąć, automatycznie zwiększa siłę hamowania.

System PCS wykorzystuje radar działający w zakresie fal milimetrowych i kamerę do dokładnego monitorowania drogi i wykrywania na niej samochodów, pieszych i rowerzystów.

W przypadku ryzyka kolizji kierowca jest ostrzegany za pośrednictwem sygnałów dźwiękowych i wizualnych, tak by miał czas na reakcję. Ponadto jeśli system uzna, że zagrożenie kolizją jest bardzo wysokie lub że kolizja jest nieunikniona, układ wspomagania hamowania zwiększa ciśnienie w układzie hamowania i automatycznie włącza hamulce w celu uniknięcia zderzenia i zminimalizowania szkód.

System PCS dopełnia Twoje zmysły na drodze, pozwalając trafnie oceniać odległość od wszelkich znajdujących się z przodu przeszkód, dzięki czemu możesz czuć się naprawdę pewnie. Podróż nieznanymi drogami upływa dużo przyjemniej i jest prostsza, ponieważ system PCS na bieżąco informuje Cię o innych uczestnikach ruchu. Możesz więc zrelaksować się i w pełni czerpać radość z jazdy.

Zastrzeżenie: Obecność systemu bezpieczeństwa Lexusa w żadnych okolicznościach nie zwalnia kierowcy z obowiązku samodzielnego prowadzenia pojazdu. Przed skorzystaniem z systemu należy przeczytać instrukcję. Za bezpieczeństwo jazdy zawsze odpowiada kierowca.

MODELE Z TĄ TECHNOLOGIĄ