1. Electrified
  2. Self-Charging Hybrid
  3. Benefits
Szybka nawigacja
NAPĘD HYBRYDOWY

KORZYŚCI

Samoładujący zelektryfikowany napęd hybrydowy Lexusa mniej obciąża środowisko i budżet użytkownika. Niskie zużycie paliwa i ograniczenie emisji substancji szkodliwych oznacza niższe koszty eksploatacji i utrzymania.

EKOLOGICZNIEJ

Nasze samoładujące zelektryfikowane napędy hybrydowe są przyjazne dla środowiska. Emitują dziesięciokrotnie mniej szkodliwych gazów niż dopuszcza to norma Euro 6 z roku 2014 obowiązująca w odniesieniu do silników Diesla.

Wiele dużych miast i osiedli na terenie UE stworzyło strefy niskiej emisji w ramach unijnego dążenia do zneutralizowania wpływu na klimat.

Pojazdy emitujące dużą ilość spalin nie mogą do nich wjeżdżać lub za ich wjazd pobierane są dodatkowe opłaty. Natomiast pojazdy niskoemisyjne, takie jak modele Lexusa z samoładującym zelektryfikowanym napędem hybrydowym, poruszają się po nich bezpłatnie.

 

 

 

NIŻSZE KOSZTY

Pojazdy z samoładującym zelektryfikowanym napędem hybrydowym generują zwykle niższe koszty związane z ich zakupem, posiadaniem i użytkowaniem niż równoważne im modele z silnikami Diesla.

Niższe koszty serwisowania

Napęd hybrydowy nie wymaga sprzęgła, paska rozrządu, rozrusznika, alternatora itd., co w dłuższej perspektywie czasowej przekłada się na niższe wydatki serwisowe.

Ponadto koszty napraw zużytych części są znacznie niższe, ponieważ w hybrydowych modelach Lexusa klocki hamulcowe i opony wolniej się zużywają. A to oznacza kolejne oszczędności.

Coroczna kontrola stanu technicznego napędu hybrydowego to najlepszy sposób na to, by hybrydowy Lexus zawsze działał optymalnie. Takie kontrole są bezpłatne i przeprowadzane przy okazji każdego przeglądu Lexusa. Jeśli jednak do planowego serwisu pozostał dłuższy czas, można umówić się na niezależną kontrolę napędu hybrydowego.

 

ŁATWIEJSZA EKSPLOATACJA

Lexus z samoładującym zelektryfikowanym napędem hybrydowym działa bez wtyczek. Bez Diesla. Bez kompromisów. Hybrydowego Lexusa nigdy nie trzeba podłączać do gniazdka. Samochód zawsze gotowy jest zabrać Cię tam, dokąd chcesz się udać.

WYGODA I KOMFORT

Wszystkie modele wyposażone w zelektryfikowany napęd hybrydowy Lexusa, posiadają również automatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu jazda nimi jest łatwiejsza, płynniejsza i przyjemniejsza. Wszystkie pojazdy otrzymały 5 gwiazdek w teście Euro NCAP, a dla poczucia całkowitego bezpieczeństwa objęte są dodatkowo 5-letnią gwarancją/ lub do 100 tys. km* na wybrane elementy układu hybrydowego, w tym na baterię napędu hybrydowego.


*Obowiązuje do czasu przekroczenia któregokolwiek z tych warunków, w zależności co nastąpi pierwsze.