1. new-cars
  2. RZ
  3. Exterior Features
  4. Pioneering Safety
Szybka nawigacja

WŁAŚCIWOŚCI LEXUSA RZ

PIONIERZY BEZPIECZEŃSTWA

WŁAŚCIWOŚCI LEXUSA RZ

OTWIERANIE DRZWI SYSTEMEM e-LATCH

Płynnie działający, elektroniczny system otwierania drzwi jednym dotknięciem jest połączony z Monitorem Martwego Pola (Blind Spot Monitor), zapewniając bezpieczne wychodzenie z samochodu (Safe Exit Assist). System e-Latch blokuje otwarcie drzwi w przypadku wykrycia pojazdów lub rowerzystów nadciągających od tyłu.    
WŁAŚCIWOŚCI LEXUSA RZ

ZAPOBIEGANIE WYPADKOM

System przedkolizyjny Lexusa (Lexus Pre-Collision System) pozwala uniknąć potencjalnych wypadków nocą lub w sytuacji dynamicznego włączania się do ruchu. Jest w stanie również rozpoznać ryzyko kolizji z nadjeżdżającymi pojazdami albo z pieszymi przechodzącymi przez drogę, kiedy samochód skręca na skrzyżowaniu. Zdolność unikania zderzeń jest dodatkowo zwiększona dzięki wspomaganiu kierowania w sytuacjach awaryjnych (Emergency Steering Assist). 
WŁAŚCIWOŚCI LEXUSA RZ

WIDOK 360°

Wybierz opcję cyfrowego monitora panoramicznego (Digital Panoramic View Monitor), który zapewnia obraz 360° na żywo wokół samochodu wraz z nagranym widokiem spod auta. Monitor panoramiczny tworzy również wirtualny obraz 3D Twojego Lexusa, pokazując go od góry i wyświetlając przy tym na ekranie przewodnik ułatwiający manewrowanie w ciasnych miejscach.