1. Discover Lexus
  2. Opening of the 80th Venice International Film Festival
Szybka nawigacja
AKTUALNOŚCI LEXUSA

LEXUS LBX GWIAZDĄ FESTIWALU FILMOWEGO W WENECJI

Lexus już po raz siódmy pełnił rolę oficjalnego partnera motoryzacyjnego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji - La Biennale di Venezia. Największe gwiazdy światowego kina na czerwony dywan zostały przywiezione premierowym Lexusem LBX. 80. edycja festiwalu odbyła się na weneckiej wyspie Lido w dniach od 30. sierpnia 2023 r. do 9. września 2023 r.

 

Marka Lexus, jako oficjalny partner festiwalu,  już po raz siódmy zapewniła ekskluzywny środek transportu dla twórców filmowych, aktorów i VIP-ów uczestniczących w pokazach i wydarzeniach odbywających się na weneckiej wyspie Lido. Była to również doskonała okazja do przedstawienia zupełnie nowego Lexusa LBX, przełomowego hybrydowego crossovera, który właśnie miał swoją premierę na rynku europejskim.

Festiwal otworzyła premiera filmu Comandante. Zarówno reżyser filmu Perfrancesco Favini, jak i aktorka i „matka chrzestna” tegorocznego festiwalu Caterina Munro oraz reżyserka Alice Drop, która była przewodniczącą jury nagrody imienia Luigi De Laurentiisa, zostali przywiezieni na miejsce samochodami marki Lexus.

Każdego roku naszym celem jest pokazanie oraz opowiedzenie czegoś nowego i niezwykłego we wspaniałej scenerii festiwalu. W tym roku naszą niewątpliwą "gwiazdą" jest nowy Lexus LBX. Jesteśmy zaszczyceni, mogąc zaprezentować tego wyjątkowego SUV-a, który naszym zdaniem pomoże uczynić czerwony dywan jeszcze bardziej wyjątkowym - mówi Paolo Moroni, dyrektor Lexus Italy.