1. Electrified
  2. Plug-In Hybrid
  3. Benefits
Szybka nawigacja
HYBRYDA TYPU PLUG-IN

ZALETY HYBRYDY TYPU PLUG-IN

Bez względu na rodzaj podróży, hybryda typu plug-in posiada zalety napędu elektrycznego przy zachowaniu zalet napędu benzynowego. W przypadku korzystania z napędu elektrycznego oraz benzynowego samochód zachowuje się jak samoładująca hybryda. Przekonaj się, że może to być idealny wybór Twojego następnego pojazdu.

PLUG-IN HYBRID

WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ

Ponieważ hybrydy typu plug-in zasilane są zarówno benzyną, jak i energią elektryczną, nie jesteś ograniczony przez harmonogram ładowania, jak w przypadku samochodów całkowicie elektrycznych. Oznacza to również, że nie trzeba ładować akumulatora do pełna przed dłuższą jazdą, choć nie spożytkujesz w pełni oszczędności i korzyści wynikających z zerowej emisji. Niezależnie od tego, czy używasz trybu EV na krótszych trasach, czy łączysz tryb czysto elektryczny z hybrydowym w dłuższych podróżach, nowy Lexus NX to pojazd, który dopasuje się do Twojego stylu życia.
ZALETY HYBRYDY TYPU PLUG-IN

NIŻSZE KOSZTY

Najbardziej oczywistą oszczędnością w przypadku Lexusa PHEV jest korzystanie z energii elektrycznej zamiast benzyny na krótszych trasach w trybie EV (do 74 km i 97 km w mieście). Oszczędności te są dodatkowo zwiększane poprzez ładowanie akumulatora w czasie, gdy ceny energii elektrycznej są niższe, np. w nocy. W wielu krajach Europy pojazdy PHEV otrzymują również dotacje i zachęty, co oznacza, że można płacić niższe podatki za samochód i korzystać z bezpłatnego parkowania. Na przykład w Londynie hybrydy plug-in są zwolnione z opłat za wjazd do centrum miasta. Tego typu napęd zapewnia przyjemność prowadzenia, a jednocześnie jest przyjazny dla portfela – koszty eksploatacji hybrydy plug-in są niższe niż konwencjonalnego samochodu na benzynę. Dzięki mniejszej liczbie części wymagających konserwacji, mniejszemu zużyciu hamulców (wynikającemu z hamowania odzyskowego) oraz mniejszemu zużyciu opon dzięki łagodnemu, liniowemu przyspieszaniu, zaoszczędzisz również na serwisie.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

BARDZIEJ EKOLOGICZNE PODRÓŻE

Lexus jest liderem w rozwoju i promowaniu powszechnego stosowania przyjaznych dla środowiska luksusowych samochodów hybrydowych. Oprócz zmniejszenia emisji spalin przez nasze auta, do 2050 roku planujemy osiągnąć zerową emisję CO2 we wszystkich zakładach produkcyjnych Lexusa i zminimalizować zużycie wody. Hybrydy typu plug-in, takie jak NX 450h+, pozwalają na dłuższą jazdę w trybie EV, który zmniejsza zużycie benzyny i nie powoduje żadnych emisji.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

PEWNOŚĆ W PROWADZENIU POJAZDU

Niepokój o zasięg nie jest problemem w przypadku hybryd typu plug-in. Dzięki mocnemu silnikowi benzynowemu nie musisz obawiać się, że utkniesz na poboczu, jeśli skończy się energia. Aby zapewnić optymalną wydajność EV, możesz zdalnie monitorować poziom naładowania i zasięg NX 450h+ Plug-in Hybrid za pomocą telefonu komórkowego, korzystając z aplikacji Lexus Link.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

WYDAJNOŚĆ BEZ KOMPROMISÓW

Lexus NX 450h+ Plug-in Hybrid podnosi poprzeczkę dla bezkompromisowego pojazdu zelektryfikowanego. Przy mocy 309 KM zapewnia on niezrównaną ciszę i emisję CO2 na poziomie zaledwie 21 g/km. Przyspieszenie jest porywające – 0 do 100 km/h w 6,3 sekundy – dzięki systemowi hybrydowemu plug-in o dużej pojemności, który łączy 2,5-litrowy silnik benzynowy z silnikiem/generatorem i akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 18,1 kWh. Oprócz wiodącego w swoim segmencie zasięgu elektrycznego do 74 km (w cyklu mieszanym, do 97 km w mieście), NX 450h+ może rozwinąć prędkość do 135 km/h w trybie EV.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

SAMOŁADUJĄCA SIĘ MOC

Hybrydy plug-in Lexusa wygodnie ładują się podczas jazdy. Podczas hamowania - lub po zdjęciu nogi z pedału gazu - hamowanie odzyskowe wykorzystuje energię kinetyczną samochodu (marnowaną w konwencjonalnych samochodach). Wszystkie hybrydy samoładujące oraz hybrydy plug-in Lexusa przekształcają tę energię w energię elektryczną, która jest przechowywana w akumulatorze, a także w energię wytwarzaną podczas jazdy z większą prędkością. Oznacza to, że możesz zmniejszyć zużycie paliwa i osiągnąć więcej dzięki energii elektrycznej.