1. Electrified
  2. Plug-In Hybrid
  3. How It Works
Szybka nawigacja
HYBRYDA TYPU PLUG-IN

JAK DZIAŁA LEXUS PLUG-IN HYBRID?

Nowy NX 450h+ jest napędzany pierwszym w historii układem napędowym Lexus Plug-in Hybrid. Ale czym dokładnie jest hybryda typu plug-in, jakie są jej zalety i jak zasila ona Twój pojazd?

LEXUS PLUG-IN HYBRID

CO TO JEST HYBRYDA TYPU PLUG-IN?

Pojazd hybrydowy typu plug-in (lub PHEV) posiada zarówno silnik benzynowy, jak i silnik elektryczny (silniki elektryczne). Akumulator, który można ładować w domu lub na stacji ładowania w podróży, jest większy niż te, które można znaleźć w samoładujących się hybrydach, ale mniejszy niż w samochodach całkowicie elektrycznych. Nowy Lexus NX z napędem plug-in umożliwia pokonanie dystansu do 74 km (w mieście nawet do 97 km) w trybie EV zapewniającym płynną jazdę i dynamiczne przyspieszanie. Po wyczerpaniu baterii samoładujący elektryczny napęd hybrydowy wciąż wspiera silnik spalinowy i pozwala bezproblemowo kontynuować podróż.

LEXUS PLUG-IN HYBRID

DLACZEGO POWINIENEM WYBRAĆ HYBRYDĘ TYPU PLUG-IN?

Hybryda typu plug-in to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać najlepszą równowagę między osiągami silnika elektrycznego i benzynowego. Możesz cieszyć się oszczędnością paliwa i jazdą bez zanieczyszczeń z prędkością do 135 km/h. Zarówno dłuższe, jak i krótsze podróże można śmiało odbywać w trybie EV. Ładowanie akumulatora litowo-jonowego w NX 450h+ jest proste, a obecność mocnego silnika benzynowego zmniejsza „niepokój o zasięg”, którego doświadcza wiele osób wybierających po raz pierwszy pojazd zelektryfikowany.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

JAK ŁADOWAĆ HYBRYDĘ TYPU PLUG-IN?

Samochody hybrydowe typu plug-in mają mniejsze akumulatory niż samochody całkowicie elektryczne, co oznacza, że można je szybko naładować w domu lub w jednej z coraz liczniejszych stacji ładowania. W domu można je podłączyć do standardowego gniazdka sieciowego lub - w celu szybszego ładowania - do zainstalowanej ładowarki ściennej Lexusa.

LEXUS PLUG-IN HYBRID

JAKIE TO UCZUCIE JEŹDZIĆ HYBRYDĄ TYPU PLUG-IN?

Hybryda typu plug-in, taka jak nowy NX 450h+, zachwyca niezależnie od stylu jazdy. Pierwsza hybryda typu plug-in Lexusa oferuje wspaniałe połączenie komfortu jazdy z dynamiką, które nazywamy „Driving Signature” Lexusa. W trybie EV cicha praca samochodu jest imponująca. Gdy zapadnie decyzja o użyciu silnika spalinowego, przejście z trybu elektrycznego na benzynowy jest płynne, a samochód zachowuje się jak każdy tradycyjny pojazd przy wyższych prędkościach. Podróż będzie przede wszystkim przebiegała bezproblemowo i relaksująco. Pełna kontrola, moc i radość to uczucia, które towarzyszą każdej jeździe Lexusem.