1. Electrified
 2. Plug-In Hybrid
 3. How It Works
Szybka nawigacja
HYBRYDA TYPU PLUG-IN

JAK DZIAŁA LEXUS PLUG-IN HYBRID?

Nowy NX 450h+ jest napędzany pierwszym w historii układem napędowym Lexus Plug-in Hybrid. Ale czym dokładnie jest hybryda typu plug-in, jakie są jej zalety i jak zasila ona Twój pojazd?

LEXUS PLUG-IN HYBRID

CO TO JEST HYBRYDA TYPU PLUG-IN?

Pojazd hybrydowy typu plug-in (lub PHEV) posiada zarówno silnik benzynowy, jak i silnik elektryczny (silniki elektryczne). Akumulator, który można ładować w domu lub na stacji ładowania w podróży, jest większy niż te, które można znaleźć w samoładujących się hybrydach, ale mniejszy niż w samochodach całkowicie elektrycznych. Nowy Lexus NX z napędem plug-in umożliwia pokonanie dystansu do 74 km (w mieście nawet do 97 km) w trybie EV zapewniającym płynną jazdę i dynamiczne przyspieszanie. Po wyczerpaniu baterii samoładujący zelektryfikowany napęd hybrydowy wciąż wspiera silnik spalinowy i pozwala bezproblemowo kontynuować podróż.

 

 • TRYB ELEKTRYCZNY

  Ustawienie domyślne maksymalizuje wykorzystanie baterii, pozwalając na przejechanie dystansu ponad 64 km wyłącznie przy użyciu energii elektrycznej. Dzięki zaawansowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 18,1 kWh możesz cieszyć się niemal bezgłośną i zeroemisyjną jazdą z prędkością do 135 km/h.

 • PEŁNA HYBRYDA

  W trybie hybrydowym, wciskając mocniej pedał gazu uruchomisz silnik spalinowy, który zapewni Ci szybkie przyspieszenie liniowe dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz. Możesz osiągnąć nawet 100 km/h w nieco ponad 6 sekund.    

 • JEDNOSTKA STEROWANA MOCĄ

  Nowy model sterowania mocą jest dostosowany do akumulatora litowo-jonowego o dużej pojemności. Przetwornica DC/DC umieszczona pod tylnym siedzeniem oraz przetwornik podnoszący napięcie, pozwalają uzyskać wyższą moc wyjściową. I wszystko to w kompaktowym opakowaniu. PCU został umieszczony bezpośrednio nad przekładnią napędową, co zmniejszyło wymiary całego układu i pozwoliło obniżyć maskę samochodu. 

LEXUS PLUG-IN HYBRID

DLACZEGO POWINIENEM WYBRAĆ HYBRYDĘ TYPU PLUG-IN?

Hybryda typu plug-in to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać najlepszą równowagę między osiągami silnika elektrycznego i benzynowego. Możesz cieszyć się oszczędnością paliwa i jazdą bez zanieczyszczeń z prędkością do 135 km/h. Zarówno dłuższe, jak i krótsze podróże można śmiało odbywać w trybie EV. Ładowanie akumulatora litowo-jonowego w NX 450h+ jest proste, a obecność mocnego silnika benzynowego zmniejsza „niepokój o zasięg”, którego doświadcza wiele osób wybierających po raz pierwszy pojazd zelektryfikowany.
PROSTE SERWISOWANIE

PROSTE ŁADOWANIE

Zależy nam na tym, by użytkowanie zelektryfikowanego Lexusa było czystą przyjemnością, bez obaw o konieczność ładowania samochodu. By rozwiać wszelkie wątpliwości, informujemy ile kosztuje i trwa ładowanie pojazdu, oraz odpowiadamy na wszelkie pytania.
LEXUS PLUG-IN HYBRID

JAKIE TO UCZUCIE JEŹDZIĆ HYBRYDĄ TYPU PLUG-IN?

Hybryda typu plug-in, taka jak nowy NX 450h+, zachwyca niezależnie od stylu jazdy. Pierwsza hybryda typu plug-in Lexusa oferuje wspaniałe połączenie komfortu jazdy z dynamiką, które nazywamy „Driving Signature” Lexusa. W trybie EV cicha praca samochodu jest imponująca. Gdy zapadnie decyzja o użyciu silnika spalinowego, przejście z trybu elektrycznego na benzynowy jest płynne, a samochód zachowuje się jak każdy tradycyjny pojazd przy wyższych prędkościach. Podróż będzie przede wszystkim przebiegała bezproblemowo i relaksująco. Pełna kontrola, moc i radość to uczucia, które towarzyszą każdej jeździe Lexusem.